Įspūdingai praūžė trijų dienų SIP sporto ir gatvės kultūros festivalis Biržuose

7/21/2023

Liepos 14-16 dienomis Biržuose vyko antrasis SIP sporto ir gatvės kultūros festivalis. Tris dienas trūkęs renginys kvietė visus į Nordic proteins Hip Hop dance battle varžybas, SIP paplūdimio tinklinio turnyrus, SIP North BMX cup varžybas bei Biržų kredito unija šeimų dieną.

Festivalio atidarymas liepos 14 dieną prasidėjo įspūdingai - į Kultūros centro kieme vykusias Nordic proteins Hip Hop dance battle varžybas atvyko visame pasaulyje Lietuvos vardą garsinanti Dominika Banevič – B-Girl Nicka! Ji kartu su biržiečiu breikeriu Arijumi Balčiūnu teisėjavo šokių kovose bei sukūrė išskirtinį teisėjų pasirodymą pertraukos metu.

Šokių kovose, kurios buvo suskirstytos į tris amžiaus grupes, dalyvavo 17 dalyvių. Kartu su biržiečiais šokių aikštelėje kovojo Klaipėdos ir Vilniaus šokėjos. Renginys sulaukė labai didelio žiūrovų dėmesio - renginys buvo nemokamas, jame buvo galima vaišintis popkornais, Biržų duonos produkcija, Elmenhorster sultimis bei Portfolio ledais. Plačiau apie visas renginio emocijas ir nuotaikas skaitykite mūsų partnerių straipsnyje - https://siaure.lt/sip-jaunystes-gusis-senam-miestui/

Dėkojame festivalio rėmėjams ir partneriams: Biržų kredito unija, Nordic proteins, Biržų rajono savivaldybė, Valmis, Stillbmx, Biržų duona, Elmenhorster, Tipas, Biržų krašto muziejus SĖLA, BKKSC, Šiaurės rytai bei Biržų Kultūros centras.

Iki pasimatymo 2024!

Antroji festivalio diena prasidėjo paplūdimio tinklinio 2x2 turnyru ant Širvėnos ežero kranto. Į jį atvyko 16 komandų iš visos Lietuvos, jos rungėsi B ir C lygio turnyruose. Šis turnyras dar kartą patvirtino, jog į mūsų organizuojamus tinklinio turnyrus dalyviai važiuoja iš visos Lietuvos, nes čia - išskirtiniai prizai, nuostabi gamta, puikiai paruoštos tinklinio aikštelės, žinias visada atnaujinantys teisėjai, sklandi turnyro eiga ir papildomos pramogos kiekviename turnyre. Viena iš jų šiame turnyre buvo Spikeball Lietuva organizuotas draugiškas turnyras, kuriame kiekvienas galėjo išbandyti šią naują sporto šaką.

C lygio čempionais tapo Kupiškio komanda pavadinimu „Pabandom“. Ji finale 21:11 nugalėjo „Namišius“, o kovoje dėl III vietos komanda iš Mažeikių „Orangutangiukai“ 21:18 nugalėjo biržiečius „Klasiokus“. B lygio finale po nepaprastai atkaklaus finalo ir įspūdingo sugrįžimo čempionų vardą antrame mūsų turnyre iš eilės iškovo vilniečiai „Iš antro“. Jie kovoje dėl aukso nugalėjo komandą „Šiauliai“, o trečiąją vietą iškovojo Južintų ekipa.

Tinklinio turnyro rezultatai - https://bit.ly/festivaliotinklinioTVARKARAŠTIS

Šeštadienio kulminacija tapo po trijų metų pertraukos į Biržus grįžusios SIP North BMX cup varžybos. Į jas iš Druskininkų atvyko ir įspūdingą šou gausiai susirinkusiems žiūrovams kūrė Lietuvos freestyle BMX čempionas Martynas Lagauskas, kuris čempiono titulą iškovojo ir šiose varžybose. Prie šou kūrimo prisijungė antrąją vietą laimėjęs panevėžietis Gintas Šaparnis bei trečiają vietą iškovojęs Rytis Rutkauskas iš Ukmergės.

Puikiai praėjusias varžybas sutvarkytame Biržų skateparke papildė biržietis Joris Malūkas, kuris visiems susirinkusiems pravedė graffiti užsiėmimą. Jame visi galėjo įamžinti savo dalyvavimą festivalyje bei išbandyti labai įtraukiančią meno formą.

Festivalio uždarymas sekmadienį vyko Biržų pilies kieme - jame nuo 13 val. vyko Biržų kredito uniija šeimų diena. Joje visi dalyviai spinduliavo puikia nuotaika ir aktyviai leido laiką įvairiuose žaidimuose, kuriuos išbandę visi buvo apdovanoti prizais. Visų mažųjų renginio dalyvių laukė batutai, balansinio dviratuko varžybos bei daug prizų, kuriuos įsteigė pagrindinis šio renginio rėmėjas Biržų kredito unija. Vyresni renginio dalyviai taip pat atrado sau artimų veiklų, žaidimų ir puikiai praleido sekmadienį kartu su savo artimiausiais.